AMLA
(Emblica officinalis)
Ki tudja, talán pont ettől lesz oroszlánsörényed?
————————————————————————————————-
AZ AMLA INDIAI GYÓGYNÖVÉNY, TEHÁT HA TE AZ 50 KM-EN BELÜL TERMŐ HATÓANYAGOK HÍVE VAGY, FELTÉTLENÜL OLVASS TOVÁBB, HOGY MEGTUDD, MIT HAGYSZ KI 😉 Nem mellesleg azért írok erről a gyógynövényről, mert nőismerőseim 70% arról számol be, hogy valami nem stimmel a kihullott hajszálaik számával, plusz a szőkék és ezüstök mind tanácstalanul állnak a natur hajszínezés problematikája előtt. Megjegyzés: talán nem véletlen, hogy egy erőteljes májtisztító gyógynövény egyben serkenti a hajnövekedést is. Mert az emberi szervezet, akárcsak az egész Univerzum, Egy Teljes Egység.
AZ INDIAI PÖSZMÉTE: HAJRA, MÁJRA, SZÍVRE
Az amla szanszkrit „második neve Amalaki, vagy Dhatri, azaz dajka, mivel gyógyító tulajdonságai olyanná teszik, mint amilyen egy anya, vagy egy dajka.
————————-
Az ayurvédikus orvoslásnak van egy érdekes csoportosítása, amivel a gyógynövényeket hatásuk szerint megkülönbözteti. Az első csoport, amit most megemlítek, a ERŐSÍTŐSZEREK csoportja, ami még három típust tartalmaz: TÁPLÁLÓ-, FIATALÍTÓ ERŐSÍTŐSZEREK ÉS AFRODIZIÁKUMOK. ÁÁÁÁHHH. TEHÁT AZ AFRODIZIÁKUM ERŐSÍTŐSZER? JÓ EZT TUDNI. ,)
A fiatalító erősítőszerek vonalát erősíti az amlaki is, méghozzá a legpotensebb fajtából. Különösen hatékony a máj, a vér, a szív és a csont erősítőjeként. Serkenti azoknak szövetállományát a fejlődésben, NÖVELI A VÉRSEJTEK SZÁMÁT.
Mindemellett az amlaki a tapasztalatok szerint tisztítja a szájüreget, erősíti a fogakat, megszünteti a fogínyvérzést, gyógyítja a gyomor és a vastagbél gyulladásait. Az egyik legjobb egzotikus természetes C-vitamin forrás (persze a csipkebogyó ez esetben nálam is előnyben), termésenként 3000 mg-mal. Fokozza az étvágyat, tisztítja a beleket és szabályozza a vércukrot.
ALKALMAZÁSA: Általános erősítőszerként porának 5 grammját egy csésze meleg vízbe keverve fogyasszuk naponta kétszer.
Nálunk interneten rendelhető főképpen, szárított por formájában, például itt.
JAVALLOTT:
Emésztés, bélrendszer: Kifejezetten javasolható érzékeny emésztőrendszer esetén: székrekedés, fekélyek, savasság, gyomor- és bélnyálkahártya-gyulladás, májgyulladás és aranyér esetén. A belek gyulladásos állapotainál kifejezetten hasznos, és megállíthatja a belek vérzését. nagyon hatékony májtisztító, savanyú íze „kifacsarja” a májat, és antioxidáns tulajdonságai miatt májvédő hatással is rendelkezik.
Szív- és érrendszer: Kedvezően hat a vérre, így táplálja és védi a szívet. Azáltal védi, hogy csökkenti a magas koleszterin-szintet, és gyógyítja a sérült ereket. Rendkívül jó antioxidáns hatással rendelkezik, általános gyengeség, szívdobogás, betegségek utáni lábadozás esetére.
Anyagcsere-zavarok: Cukorbetegség esetén stimulálja a mikrocirkulációt. Az amla olaj kifejezetten kedvező hatású a hajhullás és korai őszülés esetén. Közismert fiatalító hatású, lelassítja az öregedést, növeli a termékenységet, az immunitást és kiegyensúlyozza az egészséget. Sugár- és kemoterápiás kezelések során érdemes immunerősítőként és májregenerálóként alkalmazni.
AMLA A SZÉPSÉGÁPOLÁSBAN
Az amlapor tisztítja a hajat és a fejbőrt, megelőzi a hajhullást, a korai őszülést, korpát és fertőzéseket. Rendszeres használatával megelőzhető, hogy a haj elveszítse természetes színét és fényét. A hajhagymákat is megerősíti. Nyugtatja a bőrt, megelőzi a gyulladásokat és csökkenti a pórusok nagyságát. Vitalizál és frissít.
Használata:
- Intenzívebb szín elérése: minden természetes növényi hajfestékkel lehet keverni, mely által intenzívebb színt kapunk. Ebben az esetben hennaporral elkeverve hajpakolásként is használható. Keverje krémes állagúra a hennával, hagyja hatni a hajon, majd mosson hajat.
- Samponként: egy természetes sampon elkészítéséshez szükségünk van 1-2 evőkanál amlaporra (hajhosszúságtól függően), melyet forró vízzel leöntve addig keverünk, amíg egy homogén masszát nem kapunk. Testhőmérsékletűre hagyjuk hülni, majd a nedves hajra felkenjük és 10-15 percig hagyjuk hatni. Egy 30 perces hatóidő intenzívebbé teszi a hajra és a fejbőrre gyakorolt hatást.
- Sampon és hajkondícionáló: amlát elkeverünk shikakai és reetha porral 1/3 – 1/3 arányban, a szükséges mennyiségű port vízben elkeverve egy éjszakára állni hagyjuk. Reggel hajat mosunk a keverékkel, majd 3-4 naponta vagy szükség szerint megismételjük.
- Bőrápoláshoz: nagyon jó bőrtisztító. 1 evőkanál port kell elkeverni meleg vízzel és ezzel a masszávval átmasszírozni az arcbőrt, rajta hagyhatjuk 10 percig is. Mossuk le alaposan tiszta vízzel, majd használjunk utána rózsavizet. Az egész testen használhatjuk pakolásként. Bőrvilágosító, pattanástalanító, hámlasztó hatású.
AMLA A HAJFESTÉSBEN
1.) Ha a szőke vagy ősz hajnak aranyos csillogást szeretnénk kölcsönözni: a cassia port keverjük össze narancs vagy citromlével, amíg tejfölsűrűségű pépet nem kapunk, hagyjuk állni 12 órát, majd kenjük a száraz vagy enyhén nedves hajunkra, tekerjünk rá follpack-ot és egy törülközőt, majd hagyjuk rajta 3 óra hosszat a cassia pépet. Tiszta samponnal mossuk meg és egy gyönyörűen aranyló végeredményre számíthatunk.
2.) Sötétebb hajfestéshez ha a hajat „csak” kondícionálni szeretnénk: meleg vízzel keverjük tejfölsűrűségűre a cassia port, kenjük a száraz vagy enyhén nedves hajunkra, tekerjük körbe follpackal és egy törülközővel, majd egy-három óra elteltével mossuk le tiszta samponnal.
3.) „Eperszőke” hajszín elérése szőke vagy ősz hajnál: 80% cassia port és 20% hennaport keverjünk össze narancs vagy citromlével, míg tejfölsűrűségű pépet nem kapunk. Hagyjuk állni lefedve 12 órát, majd kenjük a száraz vagy enyhén nedves hajunkra, tekerjük körbe follpackal és egy törülközővel, majd 3 óra elteltével tiszta samponnal mossuk le.
Mennyiségek, mint a hennánál és indigónál: rövid hajra 200g, hosszúra 300g kb.
Forrás:
¤ Dr. Vasant Lad: Gyógynövényjóga
¤ elemental.eu
¤ bionom.hu
Hagyj üzenetet