A növények aranyai, a magvakba zárt olajak kincsek kívül és belül!

MILYEN OLAJAKAT VÁLASSZAK NATUR BŐRÁPOLÁSHOZ?

ARGANOLAJ – Argania spinosa  –  kiemelkedő vitamintartalmával feltölti a szöveteket, amik azután könnyebben végzik sejtanyagcseréjüket. A bőrünk homogén tapintásúvá és bársonyossá válik. Az argánolaj regenerálja a bőrt, szépít és kiegyensúlyoz.


AVOKÁDÓ OLAJ -Persea gratissima- egy kiváló öregedésgátló hatású olaj, jól beszívódik a bőrbe és a hajba, lágyít, visszaadja a bőr rugalmasságát és kényelemérzetét, hajregeneráló és hajerősítő hatású. Védő és csillapító hatású, érzékeny bőrre is megfelelő. Antioxidáns, véd a szabadgyökök ellen.


ÉDESMANDULA OLAJ –prunus dulcis oil –  minden bőrtípus számára gyengéd ápolást biztosít. Kedvelt vivőanyag, sima, szinte szagtalan, sok proteint tartalmaz. A mandulaolaj természetes hatóanyagai nyugtatják a bőrt. Használatával bőre csodálatosan rugalmassá válik. Minden bőrtípusra jó, különösen alkalmas az ekcémás bőr kezelésére.


JOJOBA OLAJ  – simmondsia chinensis –  Egy nem avasodó természetes kozmetikum, melynek legfőbb jó tulajdonsága, hogy gátolja a bőrben fellépő gyulladásos folyamatokat. Mivel a bőr faggyúszerkezetéhez igen közel áll molekulárisan, rendkívül könnyen, gyorsan és mélyen felszívódik, nem hagy nyomot maga után, csak a ruganyos, ápolt, bársonyos bőrérzetet. Egyéb jó tulajdonságai: ránctalanító, bőrfeszesítő, és megelőzhetjük használatával a striák kialakulását.


LIGETSZÉPE OLAJA – Oenothera biennis oil  – esszenciális zsírsavakban (linolsav, gamma-linolénsav/GLA) rendkívül gazdag zsíros olaj használata elsősorban a kiszáradásra, kirepedezésre hajlamos, irritált bőr ápolására ajánlott. Értékes összetevői megakadályozzák a bőr vízvesztését, kiszáradását, segítik a bőr védőrétegének helyreállítását, a bőr megújulását, hidratáló hatásúak. Halványítja a szem alatti sötét karikákat, így arcunk pihentebbnek tűnik. Rendszeres használata fokozatosan csökkenti a szem és száj körüli finom ráncokat, így anti-aging bőrápolásra is alkalmazható.


MAKADÁMIA dió olaj – Macadamia Ternifolia – Tápláló, puhító, nyugtató, védő hatású olaj a bőr és a haj számára. Serkenti a bőrben mikrokeringést. Valamennyi bőrtípus számára ajánlott, így a száraz, érzékeny, sérülékeny, irritált, zsíros és kombinált bőrök, valamint rosacea kezelésére is kiváló.  Bőrpuhító tulajdonsága selymessé varázsolja a bőrt. Mivel rendkívül bőrbarát, ezért elsőszámú olaj csecsemőknek. Festett, törékeny haj, sérült hajvégek kezelésére tökéletes hajpakolás készíthető belőle.


OLÍVABOGYÓ – Olea europaea –  Az olívaolaj a benne található hatóanyagoknak köszönheti bőrszépítő, bőrpuhító hatását. Rendkívül magas az E-vitamintartalma, ezáltal fiatalító tulajdonságú. Az olívaolaj a bőrrel rokon komponenseket tartalmaz. Az olíva olajsava, a sebum a bőr faggyújának alkotórésze, amely fontos szerepet játszik a bőr egészségének megőrzésében. Az olíva linolsava segíti a bőr regenerálódását, ez különösen lényeges a változókorban.


SÁRGABARACKMAG – prunus dulcis oleum- OLAJ a termés külső csonthéjának felnyitásával szabaddá váló magból hideg préseléssel előállított és ülepített növényi olaj. A -és C-vitamin tartalma igen magas, ezért valamennyi bőrtípus számára ajánlott, különösen a száraz, érzékeny, gyulladásra hajlamos bőr kezelésében népszerű. Magjának olaja telítetlen zsírsavakban gazdag, természetes módon regenerálja a bőrt és a kötőszöveteket kisimítja és táplálja a bőrt, ami selymesen simává válik.


SZEZÁMOLAJ –  Sesamum Indicum Seed Oil  –  Könnyen és gyorsan felszívódik, hidratálja a bőrt, megőrzi a bőr fiatalságát, rugalmasságát. Magas  E- vitamin tartalmának köszönhetően lassítja a bőr öregedését, hámképző, regeneráló antiallergén, különösen jó hatással van a száraz bőrre, ekcémára, pikkelysömörre. Minden olaj közül ennek a legkiválóbb az áthatoló képessége, ezért kitűnő masszázsolaj. Zsírbontó- fogyasztó hatása mellet cellulit ellen is hatásos „ Anti-Aging- Öl”-azaz “öregedésgátló”-nak is hívják a szépségiparban. Az olajmasszázshoz legkitűnőbb a szezámolaj, melynek minden olaj közül a legjobb az áthatoló képessége, s ez igen fontos, hiszen a kutatások szerint az olajmasszázs leginkább a bõrbe felszívódó olaj által fejti ki hatását. A szezámolaj ezenfelül 40 százalék linolénsavat tartalmaz (minden más olajnál jóval többet), ami segít megelõzni a bõrön található bakteriális fertõzéseket, s hatásos gyulladásgátlónak is tartják, ez magyarázhatja, hogy a rendszeresen abhjangát végzõk közül nagyon sokan tapasztalták izületi problémáik enyhülését.


SZŐLŐMAG OLAJ – Vitis vinifera oleum – hatékony kozmetikai szer: a bőr simaságát, rugalmasságát biztosítja, megelőzi korai öregedését, képes a kollagén szöveteket regenerálni, növekedésüket stimulálni, a petyhüdt bőr állapotát javítani. A bőrbe könnyen és gyorsan felszívódik, különösen alkalmas száraz, érett bőr ápolására….tovább olvasom


NÖVÉNYI OLAJAK AZ TEST EGÉSZSÉGES MŰKÖDÉSÉÉRT

Ha természetes úton, préseléssel, növényi nyersanyagokból nyerik, akkor a növényi olajok az igényes, teljes értékű táplálkozás értékes összetevői. Fontos, zsírban oldódó vitaminokat szolgáltatnak, létfontosságú, “esszenciális” összetevőket tartalmaznak, és nyersen, a növény eredeti ízét megtartva még különlegessé is az ételünket.

TIPP: csak hidegen sajtolt olajakat használjunk, mert ezek tartalmaznak megfelelő mennyiségben többszörösen telítetlen zsírsavakat!

Hő hatására könnyen megváltozhat a zsírsavak szerkezete, és emiatt káros vegyületek (pl. transzzsírsavak) keletkezhetnek. Ez az átalakulási folyamat magasabb hőmérsékleten, hosszabb hőhatás mellett, sok telítetlen zsírsavat tartalmazó sütőzsiradék esetén jellemzőbb. Főzéshez, sütéshez ezért ajánlott inkább a nagyobb egyszeresen telítetlen zsírsavtartalmú olajokat (pl. repceolajat) választani. A zsiradékok többszöri felhasználását lehetőség szerint kerüljük. A magas hőmérsékleten való sütés helyett alkalmazzuk gyakrabban a párolást!

Napi 20-30 gramm hidegen elfogyasztott, esszenciális zsírsavakat tartalmazó növényi olaj bevitelével jelentősen hozzájárulhatunk az immunrendszer egyensúlyának fenntartásához. Ezzel egyidejűleg a sejtek antioxidáns-tartalma is megnő, ami megakadályozza az idő előtti öregedést.

A sejtmembránok is ellenállóbbak lesznek a “támadásokkal” szemben, amelyeket nem csak a helytelen táplálkozás mér a testünkre, hanem a szmog és más hasonló negatív környezeti tényezők is. A többszörösen telítetlen zsírsavak alkalmazása nem csak a rák esetében, hanem más civilizácós betegség kezelésében is hasznos.

Így például: reuma, májpanaszok, gyomor-bél betegségek, sőt tuberkulózis esetén is jótékony hatást fejtenek ki. Ráadásul csökkentik a vér koleszterinszintjét, szemben a telített zsírsavakkal, melyek megnövelik azt.

A neurodermitisz esetében valószínűsíthető, hogy a gamma-linolensavak képzésében valamilyen rendellenesség áll fenn, mivel az ezért felelős enzim nem működik megfelelően. Nem csoda hát, hogy a gamma-linolensavak nagyon kedvező hatást fejtenek ki neurodermitiszes betegeknél.

A többszörösen telítetlen zsírsavak olyan biológiai folyamatokat indítanak el, amelyeket apró részleteiben még ma sem tudunk megmagyarázni. Annyi biztos, hogy a cukor, fehérje és zsír elégetésekor a sejtek laboratóriuma és a máj közötti összehangolt munkában a többszörösen telítetlen zsírsavak fontos szerepet játszanak. A májsejtek funkciózavaránál és az epepanaszoknál is sokat ígérő a többszörösen telítetlen zsírsavak bevetése, mert megnövelik az epekiválasztást.