Miért fontos a májtisztítás?

A máj- és epebetegségek fő oka az elfáradt májban keresendő. Sajnos a máj sokszor túlterhelt a sok toxin és méreg miatt, melyek a táplálékból, vízből és levegőből származnak, továbbá a drogok és gyógyszerek fogyasztása (főleg a fogamzásgátlók!), a szintetikus kozmetikumok használata szintén árt a májunknak, amint az alkoholfogyasztás és a túl sok állati zsiradék is. Mindezek a máj túlterheltségét, eldugulását és pangását okozzák. Az eredmény: betegség. Szinte minden máj- és epebetegség erre vezethető vissza, sőt a látszólag nem a májjal összefüggésben álló sok betegség – még a rákbetegség is – emiatt alakul ki.
Sokan nem is tudják, hogy

  • a felnőttek 90%-ának a májában is találhatóak kövek, de 99%-uk nem is tud a létezésükről,
  • egyes embereknek akár 3000 kő is lehet a májában és ugyanennyi az epehólyagjában,
  • a 14 és 18 év közötti gyermekek 15-30%-ának található kő a májában (legalább 3 kis kő),
  • a 35 évnél idősebb emberek 95%-ának van kő a májában és az epehólyagjában, de közülük nagyon kevésnek vannak tüneteik.

A gyomorral ellentétben a máj ritkán jelzi közvetlenül, ha nehézségei vannak. Csak közvetetten képes jelezni, ha működése zavarokba ütközik. Bőrirritáció, májfoltok és egyéb pigmentációs zavarok, gyenge látás és egyéb látási zavarok, emésztési problémák, vastagbél problémák, rendszertelen menstruáció, nem szervi meddőség, visszatérő fejfájás, migrén, súlygyarapodás, fáradékonyság, légzési nehézségek, memória- és koncentrációs zavarok, ízületi bántalmak vagy súlyosabb betegségek: szívbetegségek, rák, cukorbetegség, Alzheimer-kór – csak hogy egy párat említsünk, nem fordulna elő, ha a máj optimálisan működne.

A máj feladata az epe termelése. A máj tele van vezetékekkel, amelyek az epét egy nagy epevezetékhez szállítják. Ide csatlakozik az epehólyag is, amely egy nagy tárolóként funkcionál.

Sok ember, köztük gyermekek esetében az epevezetékeket epekövek zárják el. Néhányan allergiáktól szenvednek, míg mások tünetmentesen élik életüket. Az epehólyag röntgennel történő vizsgálatakor semmi sem mutatható ki. Általában ezek a kövek nem az epehólyagban vannak, továbbá kicsik és még nem kövesedtek, így a röntgenképen nem láthatóak. Több, mint fél tucat variációja létezik a köveknek, legtöbbjük belsejében koleszterin kristály található. Lehetnek feketék, pirosak, fehérek, zöldek vagy világosbarna színűek. A zöldek színét az epe adja. Alkalmanként több kő egy nagyobbá áll össze.

Amint a kövek mérete nő és száma gyarapodik, egyre nagyobb nyomást gyakorolnak a májra, ezáltal a máj egyre kevesebb epét termel. Képzeljünk el egy apró kövekkel teli kerti locsolócsövet: egyre kevesebb víz tud átjutni a csövön, így annak az esélye is egyre csökken, hogy a víznyomás kilökje a köveket a csőből. Az epekövek jelenlétével egyre kevesebb koleszterin hagyja el a szervezetet, a koleszterinszint emelkedik, amely következményeként kialakulhatnak a keringési rendellenességek, a vérnyomásproblémák, és a szívműködés zavarai.

A máj megtisztítása az epekövektől drámaian javítja az emésztést, ami egészségünk alapját képezi. Akár a már kialakult allergiák megszűnésére is számíthatunk minden egyes tisztítás alkalmával. Eltünteti továbbá a váll-, felkar- és hátfájdalmat is. Több energiánk lesz és általános közérzetünk, sőt a látás minősége is nagymértékben javul. A máj- és epeöblítés, a jól megválasztott gyógynövény-komplexek, gyógynövényteák és -tinktúrák, a máj tisztulását és működését támogató táplálék-kiegészítők serkentik a májat, hogy több epét termeljen és válasszon ki. Ez ahhoz vezet, hogy több epe folyik az epehólyagon és az epevezetéken keresztül, s közben megszűnik a máj és az epe eldugulása, sőt az epekövek is feloldódnak.

https://egeszsegakademia.net