Ismertek, tudjátok, hogy abban bízom, amit két kezemmel varázsolok és a legritkább esetben vásárolok kész kencéket. Lássatok csodát, megtörtént a jóleső kivétel, mert ezt a boltban kapható Aromax márkájú olajkeveréket igen megszerettem.
Először is mert ajándékba kaptam, másrészt pedig mert bódítóan fűszeres-citrusos az illata és a konzisztenciája is ideális. Sokáig használtuk az esti masszázshoz otthon, lelkesen, illatosan. 🙂
Természetesen eléggé natúr is, pont beillik egy boszorkánykonyha falai közé.
Masszázsolaj termékismertető következik! 🙂
A narancsbőr makacs, csúf és ragaszkodó. Nem lehet napok, hetek alatt megszabadulni tőle, de hosszútávon dolgozhatunk ellene. A kulcsszó: elég étel, nem sok, elég mozgás, nem sok. Csak természetesen. És persze sok folyadék, víz, gyógytea formájában.
Most egy olyan módszerről és eszközéről olvashattok, ami mindenkit felderít. Illatos, relaxáló: masszázs. 🙂 Végezhető párral, családtaggal, vagy akár önmagunkon.
Ehhez ajánlom az alábbi masszázs- és bedörzsölőolajat, ha magad nem szeretnél készíteni. Kipróbáltam, irtó finom.
Az illóolajak nemcsak az érzékszerveinkre hatnak, de a vér-, és nyirokkeringés serkentésével támogathatják a salakanyagok kiürülését. Ráadásul, ha diétás kúrát tartunk, a fogyásból fakadó bőrlazulás tüneteit is megelőzhetjük.
Az illóolajak egyes hatóanyagai ugyanis serkentik a sejtképződést, a bázis- azaz hordozóolaj pedig kondicionálja a teljes érintett kötőszövetet.
A masszázs technikája: Masszírozással a lerakódott méreganyagokat fel tudjuk lazítani, melyek a felfokozott vérkeringés által könnyedén el tudnak jutni a kiválasztó szervekhez.
1. Álló vagy ülő helyzetben alaposan simítsd végig a lábaidat, a törzs felé haladva alkalmazz finom nyomásokat. A simításnál váltogasd a jobb és bal kezed.
2. Hüvelyk- és a mutatóujjal emelgessük meg az izmokat, majd ökölbe szorított kézzel ütögessük át a területet.
3. Erőteljes gyúró mozdulatokkal dolgozzuk át a comb külső és belső oldalát.
4. Simító mozdulatokkal vezessük le a masszázst, és nyugtassuk meg izmainkat.
Masszázsolaj ajánlat
A termék neve: Masszázsolaj narancsbőr kezelésére
Gyártója: Aromax
Típusa: Növényi aromaterápiás masszázsolaj
Alkalmazható: testápoló olajként, vagy masszázshoz
Kiszerelés: 50 ml
Összetétel (csupa-csupa finomság):
- Mandulaolaj (Prunus Amygdalus Dulcis oil) Puhítja a bőrt, visszaadja rugalmasságát, táplálja felületét és lassítja öregedését. Gombás fertőzések és ekcémás bőr kezelésére is nagy hatékonysággal használható, enyhíti a viszketést, a bőr ingerlékenységét és a gyulladásokat. Általános bőrápolószerként csecsemőknél és gyermekeknél egyaránt használható. Fontos alap olaja számos masszázsolajnak és kozmetikai készítménynek, és önmagában is használható valamennyi bőrtípus kezelésére.
- Jojobaolaj (Simmondsia Chinensis oil) Természetes növényi olaj, melynek a szerkezete nagyon hasonló az ember által termelt faggyúhoz (sebum), ami azért is lényeges, mert a hozzá adalékolt hatóanyagok (ez esetben illóolajak) könnyeben bejutnak a bőr alsóbb rétegeibe, s így a véráramba is. Kiváló összetevő a pattanásokra hajlamos bőr számára, mert képes csökkenteni a faggyútermelést az aknekezelésektől kiszárított bőrben (sokszor a túlszárítás nagyobb faggyútermelésre ösztönzi a bőrt). A jojobaolaj gyulladáscsökkentő és antioxdiáns tulajdonságokkal is rendelkezik.
- Makadámiadió olaj (Macadamia Ternifolia Seed oil) Hasonlít az emberi bőr faggyújának szerkezetéhez is. Említésre méltó még A és E vitamin (γ-tokoferol) tartalma. Kiválóan ápolja az érett, ill. a száraz, hámló, érzékeny, gyulladásra hajlamos bőrt is. Jól beszívódik a bőrbe, regeneráló, bőrpuhító, simító, hidratáló hatású. Kedvelt masszázsolaj.
- Pomelo illóolaj (Citrus Grandis oil) E növény Pomelo vagy Pummelo néven ismert: egy örökzöld fán termő déligyümölcs, ami éett állapotban általában halványzöldes, sárgás színű. Héja vastag és szivacsos. A gyümölcshús színe halvány sárgától a rózsaszínen át a vörösig terjedhet, íze édes, lágy grépfrútra hasonlít. Héjából préselt illóolaja hatásában szintén a grapefruit olajéra emlékeztet. (fertőtlenítő, antimikrobiális, nyugtató, valamint a bőr alatti szövetek vérellátását és nyirokkeringését elősegítő, zsíros, pattanásos bőr ápolására, illetve cellulitis kezelésére.) Érdekesség: A vastag héjból lekvárt is fõznek. A kínai konyhában felhasználják a pomelo héját fűszerként vagy kandírozott formában. Dél-Kínában általában elõszeretettel használják fel mindenféle citrusgyümölcsök héjait ízesítésre.
- Tocopheryl Acetate (E-vitamin) Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe, de hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life). Ez utóbbi tulajdonsága miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak. (Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.)
- Indiai citromfű olaj (Cymbopogon Citratus oil) Gyulladásgátló, antivirális, antibakteriális, antimikotikus, bőrön pórusösszehúzó és dezodoráló hatású szer, ami a bőrápolást illeti. Persze ennél többet is tud. 🙂
- Fahéjolaj (CinnamomumZeylanicum oil) Kozmetikai szempontból itt bőrvörösítő és általános tonizáló hatása lényeges. Serkenti a keringést, segíti a salakanyagok felszabadulását és eltávozását. Vigyázat, a fahéjolaj másodfokú égési sérülést eredményezhet, ha higitatlanul kerül a bőrre. Csak két-három cseppet használj egy egész testet felölelő masszázshoz.
- Ligetszépe olaj vizes kivonata (Oenothera Biennis -Evening Primrose- oil) A ligetszépe olajnak magas a gamma-linolsav tartalma, mely biztosítja a bőr öngyógyító képességét, lassítja a bőröregedést. Omega-6 zsírsavak (linolsav és gamma-linolsav) gazdag forrása. Az omega-6 zsírsavaknak fontos szerepe van a bőr legkülső rétegében (stratum corneum) lévő sejtek összetartásában, és így a bőrön keresztüli vízvesztés (trans-epideremal water loss) megakadályozásában. A parlagi ligetszépe olaja talán hatásos az atópiás dermatitisz (ekcéma egy fajtája) kezelésében is, valamint hatásos gyulladáscsökkentő. Enyhíti a bőrbetegségek tüneteit, csökkenti a lobokat, a pikkelysömör és a bőrgyulladások minden fajtája ellen beválik.
- Rozmaringlevél kivonat (Rosmarinus Officinalis leaf extract) Az olaj hatásai közül a nyákoldó, epehajtó, görcsoldó (epeutakban és a vékonybélben), bőrvörösítő (a bőr és a bőr alatti szövetek vérkeringését fokozó, bőrhőmérsékletet emelő), antimikrobiális, gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító és izomlazító hatások emelhetők ki. Belsőleg, orvosi javaslatra főként epebántalmak és emésztési zavarok kezelésére alkalmas. Külsőleges alkalmazásának egyik területe a légzéskönnyítés, mely célra más illóolajokkal együtt kenőcsök hatóanyagaként hasznosítják. Alkalmazásának legfontosabb területeként a mozgásszervi megbetegedések (reumás eredetű kórfolyamatok, krónikus izületi gyulladások, izom- és idegfájdalmak) és sportsérülések említhetők meg, melyek kezelésére a rozmaring illóolajat (is) tartalmazó masszázs- és fürdőolajok, bedörzsölőszerek, krémek, kenőcsök és tapaszok készülnek. A rozmaring illóolajat tartalmazó készítményeknek fontos szerepük lehet az alsó végtag keringési zavarainak megszüntetésében is, és hatékonyan alkalmazhatók sportolás előtt az izmok bemelegítésre. Más illóolajokkal és növényi kivonatokkal együtt fontos alkotórésze az akne és egyéb bőrbántalmak kezelésére szánt készítményeknek, valamint az alacsony vérnyomás kezelését célzó fürdőolajoknak és -sóknak, ill. menstruációs zavarok (pl. amenorrhoea, dysmenorrhoea) kezelésére alkalmas összetételeknek. A rozmaringolaj nem toxikus, nagyon enyhén irritáló, nem érzékenyítő, nem fototoxikus. Kámfor tartalma miatt biztonsági okokból epilepsziásoknál, várandósoknál, valamint kisgyermekeknél nem ajánlják a rozmaringolaj használatát, de ez nem jelenti azt, hogy a rozmaringolajat kis mennyiségben tartalmazó masszázs vagy fürdőolajok (1-2% össz-illóolajtartalommal) alkalomszerűen sem használhatók.
- A többi hozzávalóról most csak címszavakban:
- Caprylic/Capric Trigliceride (Kókuszolaj származék. Bőrpuhító, bőrkondícionáló és sűrítő hatású, nem zsíros, könnyen kenhető, gyorsan a bőrbe szívódó anyag)
- Lecithin (szójababból kivont anyag, két esszenciális aminosavat is tartalmaz, kozmetikumokban emulgeátorként használjuk)
- Tocopherol (E-vitamin, antioxidáns)
- Capsium Frutescens Fruit extract (paprikakivonat: vérbőséget okoz, keringésserkentő, fájdalomcsillapító hatású anyag)
- Heliantus Annuus seed oil (napraforgó mag olaja)
- Cinnamal (illóolaj komponens, a fehéj illóolajának is alkotója, helyi vérbőséget okoz)
- Citral (illóolaj komponens)
- Limonene (illóolaj komponens)
Próbáljátok ki ti is, és ne feledjétek, hogy a szép bőr titkai belül keresendőek. Sok víz, mozgás, természetes táplálékok. Jó kenekedést!
🙂
Hagyj üzenetet