⇒ JÓGA NIDRÁ WORKSHOP A YOGATREE STUDIÓBAN május 8-án-án
LÉPÉSRŐL LÉPÉSRE A KOLLEKTÍV TUDATTALANIG
– EGY PILLANTÁS AZ AKÁSHÁBA –
1. SZAKASZ
Megfigyelhetjük a lépésről lépésre felépített gyakorlás során, hogyan módosítja a tudatállapotunkat maga az éber figyelem. Ezt a folyamatot a hétköznapi ébrenlétre jellemző aktív hullámszakaszban kezdjük, jógikus fizikai szintű gyakorlással.Ez az úgynevezett BÉTA agyhullám szakasz a megfigyelések alapján két szintre: magas és alacsony béta szintre osztható. A magas béta 25-40 Hz-ig tartó szakaszában működnek a megfeszített koncentrációs állapotok, kreatív gondolkodás, magas mentális tevékenységek sora. Amikor veszélyes, kockázatos szituációban akarod a legjobbat nyújtani, pl siklórepülőzöl, sziklát mászol, vagy amikor kiállsz a színpadra, előadsz, tanítasz, mindeközben nagyon éber, nagyon jelenlévő az elméd, a tudatod, akkor vagy ebben a frekvenciában.
Az alacsony béta hullámszakasz a nem megfeszített, hanem felszínes figyelem állapota, amikor csapongó a tudat, irányítatlan, hol jelen van, hol nincsen– ez az emberiség általános tudatállapota.
A jóga ászanák, a légzéstudatosítás eszközeivel az előző szakaszban lassan elcsitítottuk ezt az állapotot a pihenésre, a relaxált állapotra jellemző frekvenciára. Belépve a relaxációba megpróbáljuk megtartani éberségünket, és ha ez sikerül, a relaxáció beszéddel vezetett szakaszában még ébren elérhetjük a 9-14 Hz közötti ALFA agyi frekvenciaállapotot.
[sws_blue_box box_size=”300″]JELENTKEZEM A NIDRÁ WORKSHOPRA [/sws_blue_box]
3. SZAKASZ
A 9-5 Hz-es THÉTA állapot közé egyenlítődhet az agyi hullámtevékenység, jó esetben még mindig ébren, ami hétköznapi módon csak az álmodó alvásban figyelhető meg. Itt megvalósul a személyes tudattalannal való találkozás.
4-0,5 Hz-es DELTA állapot az álomtalan alvás, lassú, nyugodt légzés. Megszakad a kapcsolat a testtel, belépünk A kollektív tudattalan tartományába.
Ez az állapot normál esetben a mély alváshoz kapcsolódik, így tudományosan közelítve lehetetlen megfigyelni –belülről.
A jógi alvás technikáját elsajátítva viszont megélhető éberen.
Hozzáférhetünk a tágabb tudati mezőhöz. Az így felfogott, tágabban vett lét-közösségben felismert szerepünk pedig értelmet ad egyéni létbe vetettségünknek. Mindez egy nagyobb rálátást jelent a világra, s rátalálhatunk abban egyéni üdv-tervünkre, valós életállapotunkra, és lehetséges céljainkra. Mindez a racionalitás magasabb fokán zajlik, abban a térben, ahol az elme nem zárja le a kapukat az információs tér csatornái előtt.
Konkrtéan, a DELTA állapot elérésekor pozitív megerősítést ültetünk el a kialakult tág, és befogadó tudati térbe. Ennek szanszkrit megnevezése SZANKALPA, amit a még gyakorlás előtt tisztázunk magunkban.
Már maga a szankalpa kialakítása egy érdekes önismereti folyamat – ahogyan hagyod felmerülni, és témájában mélyülni a belső kívánságokat avagy fogadalomtételeket – ez mindenkinek belső, egyedi strukturájának tükrében zajlik. Lehet, hogy magad is rácsodálkozol, hogyan is működik a gondolkodási láncod.
A nidrá mindemellett rendkívül pihentető folyamat. A megfigyelések szerint egy az egyben behelyettesíthető több órányi pihentető alvással.
[sws_blue_box box_size=”300″]JELENTKEZEM A NIDRÁ WORKSHOPRA [/sws_blue_box]
Hagyj üzenetet